Atlas Arslan

Yedi Neslin Genetik Bilgisini Taşıyoruz

Yedi Neslin Genetik Bilgisini Taşıyoruz Uzun zamandır merak ettiğim Aile Dizimi ile nihayet tanıştım. Ve bu ilkle birlikte Benal Karacalı’yı da tanıdım. Aile Diziminden yola çıkarak birçok enerji çalışmasıyla bize bir kolaj sunan Karacalı ile dizimin ardından kahvelerimizi alıp röportajımıza başlıyoruz.

Sohbetinde, sesinin tınısında şifa olanlardan, konuştukça ruhunuza yolculuk ettiğinizi hissettirenlerden Benal Karacalı…
“Ruhsal gelişim konusunda onlarca kitap okudum ve kendimi şifalandırmak amacıyla 2003 yılında başladığım spritüel yolculuğumda, Usui Reiki başta olmak üzere birçok enerji sistemine uyumlandım.”Reiki: Önce Kendini Şifalandırmak

İnsanlığa yardımcı olabilmek amacıyla çeşitli sivil toplum örgütlerinde gönüllü olarak çalışan Karacalı, on iki yıl üyesi olduğu Lions Kulübü’nün başkanlığını yaptığı dönem kulüpte düzenlenen Reiki seminerinde, yıllardır sorguladığı spiritüel konularda aydınlandığını hissediyor.


“Hayatımdaki önemli dönüşümler sonucu yaşam biçimim haline gelen bu yolda, çalışmalarımdan edindiğim deneyim ve bilgileri paylaşarak insanların farkındalığına köprü olmaya, enerji terapisti ve eğitmen olarak devam ediyorum. 2000 yıllarında Reiki ile başladı yolculuğum, Reiki eğitimlerini aldım. Access Bars eğitimi aldım. Daha birçok enerjilere uyumlandım. Bu arada Deeksha uygulayıcısıyım. Bizi birlik bilincine götüren birçok enerji ve yaşam sergisi eğitimi aldım. Bu konularda çalışmaya başladım. On yıl boyunca bu konuları kendi üzerimde çalıştım. Hayatımdaki dönüşümleri gördükten, bana gerçekten faydalı olduğunu fark ettikten sonra artık bu farkındalığımı, deneyimlerimi başka insanlarla paylaşmaya onların farkındalık yolunda köprü olmaya karar verdim. Ve hala da Access Bars eğitmenliği, Reiki öğretmenliği yapıyorum ve yaşam servisi çalışmaları yapıyorum.”Tüm bu çalışmalar içerisinde öncelikle Reikiyi sorduğum Karacalı, Reikinin önce kendini şifalandırmak ve başkalarını şifalandırmak için bazı bilinçaltı kalıplarını dönüştürmek için kullanılan bir yaşam enerjisi olduğunu söylüyor. Reikinin çok şifasını gördüğünü belirten Karacalı:

“Bu hayatın içinde zaman zaman hepimiz dengemizi kaybedebiliyoruz sonuçta ve onu Reiki sayesinde toparlayabiliyorum.”


Access Bars: Bizi Sonsuz Varlık Bilincine Ulaştırır

Access Bars için de Karacalı, insanları daha fazla bilince eriştirmek için oluşturulmuş araçlar ve prosesler düzeni olduğunu söylüyor:

“Bizler sonlu varlık bilincindeyiz ve duygularımızla, düşüncelerimizle, hislerimizle hareket ediyoruz. Bu doğduğumuzdan beri bize öğretilen ya da bizim satın aldığımız duygular, düşünceler… Ve bu bakış açılarıyla hayatımızı oluşturmaya çalışıyoruz. Bazı yerlerde kilitlenmeler yaşıyoruz ama bunları dönüştüremiyoruz ama Access bilinci bizi sonsuz varlık bilincine ulaştırmak için tasarlanmıştır. Ve sonsuz varlık, sonsuz algılama, olma bilme ve alıp kabul etme haliyle hareket ediyor. Yani sonsuz varlık her zaman her şeyi seçim yaparak, soru sorarak hayatında dönüşümler yaşayabiliyor.”
Access Barsın her konuda sorun ya da tıkanıklığa şifa olduğunu dile getiren Karacalı, insanların daha çok özellikle şu dönem para ve ilişkiler konusunda talep ettiğini anlatıyor. Yani tüm enerji çalışmalarında olduğu gibi Access Barsda da başarı, kariyer ve aşk ön planda tercih edilen konulardan.


Yaşam Sergisi: DNA ve RNA’larımızı Onurlandırmak

O zaman hemen asıl meseleye gelelim Yaşam Sergisine…

Aile Dizimi olarak bildiğimizden biraz farklı Yaşam Sergisi... Benal Karacalı’nın farklı enerji çalışmalarından oluşturduğu bir kolaj diyebileceğimiz dopdolu ve çok etkileyici bir çalışma.

“Yaşam Sergisi köklerimize yapılan spritüal bir yolculuk en son gelinen psikoterapi yöntemlerinden biri.1990 yıllarında Alman Psikoterapist Bert Hellinger bu sistemi oluşturmuş. Aile Dizimi olarak oluşturmuş elbette bu çalışmayı. Yaşam Sergisi dediğimiz, ailenin birbirine görünmeyen bağlarla bağlı olduğu anlayışına dayanıyor. Yani bizler sadece fiziksel özelliklerimizi, genetik özelliklerimizi değil aynı zamanda ruhsal bir mirasta devir alıyoruz köklerimizden. Bir kişinin aile sergisi açtırması tüm aile sistemine dokunması demektir. Yani birbirine görünmeyen bağlarla bağlı olduğunu söyledik. Düşünün ki bir örümcek ağı gibi. Bu örümcek ağının bir kenarından dokunuyorsunuz tüm örümcek ağını, tüm aileyi sistemi titreştiriyorsunuz. Herkesi şifalandırıyor. Tabii oradaki dönüşümler, ondan sonraki nesille bazı genetik aktarımların aktarılmasını engelliyor. Genetik mirasın ondan sonraki şartlara aktarımını engelliyor.  Kuşaktan kuşağa aktarılan DNA ve RNA’larımız aracılığı ile hücre hafızamızda can bulan ruhsal anlaşmalarımızla bugün ki hayatımızda tıkanıklıklar, kilitlenmeler oluyor. Yani biz görünen bedenimizde yedi neslin genetik bilgisini taşıyoruz. Görünmeyen ruhsal bedenimiz ise onların yaşadığı yoğun duyguların, travmaların, üzüntülerin artık her ne yaşadılarsa onların izlerini taşıyoruz. Ağır kaderlerle özdeşleşiyoruz. Onların yapamadıklarını yapmaya çalışıyoruz. Bu da hayatımızda sıkıntılar yaratıyor. Hayatımızda sıkıntılar, tıkanıklıklar yaşıyoruz bu ilişkilerle oluyor bazen para kazanmamız, para geliyor ama geldiği gibi gidiyor. Bir türlü parayı toparlayamıyoruz. İstediğimiz kariyere sahip olamıyoruz. Başarıyı yakalayamıyoruz. Bu durumlarda bu hayatımızdaki tıkanıklık durumlarında bizler bazı çareler arıyoruz ama sadece buz dağının üzerini görüyoruz ve bunları temizlemeye çalışıyoruz. Yaşam Sergisi çalışmasıyla yaşadığımız sorunların merkezine özüne iniyoruz. Yani buz dağının altına iniyoruz ve orada o özünden tamamen nedenleri dönüştürüyoruz.”

Ve Şifa…

Hayatlarında bir kilitlenme hissettiklerinde, bunların nereden kaynaklandığını aile sergisi ile fark edilebileceğini anlatan Karacalı, uygulama esnasında sadece dizilimi açtıran değil orada oyuncu, katılımcı olarak bulunanların da şifalandığını söylüyor.

Peki, şifalanmak neden önemlidir? Bütün bu enerji dünyası içerisinde hem hizmet alan hem hizmet veren biri olarak şifalanmanın önemini anlatıyor Karacalı:
“Şifalanmak, ruh, beden ve zihin bütünlüğü için zaten gerekli ayrıca hayatımızdaki kilitlenmelerin kilidini açıyor. Yani hayatımızda dönüşümler yaratıyor. Daha rahat daha mutlu daha huzurlu yaşamamıza sebep oluyor. Dirençlerimizi kabule geçiriyor.” 

Benal Karacalı eğitimlerine katılmak isteyenler, Facebook  ve Instagram'dan ulaşabilirler.
Tüm Hakları Saklıdır: 2018
Web Tasarım